Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 0:3 от Септември

...

Септември с класика над дубъла на Ботев

Дублиращият тим на Ботев (Пловдив) загуби с 0:3 от Септември (София). Срещата от 35-ия кръг на Втора лига се игра на стадиона в Драгалевци.

Ботевистите изиграха доста добра първа част, само че не съумяха да осъществят ситуациите си. Домакините стартираха по-активно и в първите минути направиха два огромни пропуща.

Отговорът на " жълто-черните " пристигна с два удара на Бисер Бонев, които оптимално затрудниха вратаря на домакините. В 35-ата минута Пройчев пусна около вратаря и като по знамение няколко играчи на " канарчетата " се разминаха пред голлинията.

След почивката опитът на домакините натежа и те стигнаха до три гола. В 49-ата минута столичани получиха противоречив корнер, а след него Асен Георгиев засече с глава за 1:0.

Вторият гол бе дело на Александър Тодоров с хубав удар от 20 метра в 70-ата минута, а 10 минути по-късно Атанас Кабов оформи крайния резултат.
 Миньор (Перник) с чиста победа над Марица (Пловдив) точно на рождения ден на Христо Янев