Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над

...

Дубъл на Ботев с първа победа в Трета лига

Дублиращият тим на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над Сокол (Марково) в среща от 2-ия кръг на ЮИ Трета Лига. Двубоят се игра на Спортен комплекс " Никола Щерев - Старика ".
Прочетете още
" Канарчетата " стигнаха доста мъчно до триумфа, а гостите затрудниха оптимално пловдивчани. Попаденията за Ботев вкараха Гелин и Найденов, а отборът от Марково на три пъти нацели гредите.

В 8-ата минута гол на Емил Найденов за " канарчетата " бе анулиран поради засада. В 15-ата минута състезател на гостите разтресе напречната греда с мощен удар, а при добавката състезател от Марково стреля над вратата.

В ответната офанзива " жълто-черните " откриха резултата, след центриране отляво и малко безредие, при което Никола Гелин бе най-съобразителен и вкара за 1:0. Две минути по-късно Смъркалев отрази рисков удар.

В 31-ата минута груба неточност в защитата на пловдивчани подари топката на Ангел Рахов и някогашният състезател на " канарчетата " вкара за 1:1.

Второто полувреме започва с очевиден пропуск за гостите от Марково, като в 53-ата минута " червено-сините " на два пъти нацелиха напречната греда. Първо това се случи при хубав отдалечен удар, а при добавката нападател на гостите разтресе горната греда на вратата на Смъркалев.

В 57-ата минута Никола Гелин се пребори чудесно и на шпагат върна топката към Емил Найденов, който на празна врата вкара за 2:1. В 68-ата минута нов гол на " жълто-черните " бе анулиран поради засада.

В 72-ата минута Смъркалев улови отдалечен удар, а 3 минути по-късно шут на Гелин не откри очертанията на вратата. В 82-ата минута Смъркалев се намеси чудесно, избивайки пряк удар от фаул.

Секунди по-късно нов рисков удар към вратата на Ботев бе избит от " жълто-черния " пазач. В добавеното време Ботев бе покрай трети гол, само че на два пъти вратарят на гостите отрази удари към вратата си.

С триумфа Ботев записа първи триумф през сезона, откакто в първия мач отборът загуби от Несебър като посетител.

В събота Ботев 2 ще има посещение на Родопа.

Ботев 2:  Стефан Смъркалев, Георги Кущинаров, Божидар Сидеров, Костадин Татаров, Димитър Папазов, Даниел Гичев, Добромир Павлов, Никола Гелин, Емил Найденов, Никола Арнаудов, Иво Казаков

Сокол Марково:  Димитър Аргиров, Николай Парнаров, Здравко Щерев, Стоян Митев, Виктор Пенеков, Борислав Даскалов, Стефан Николов, Момчил Кирков, Станимир Марински, Александър Георгиев, Ангел Рахов
Източник: trafficnews.bg