Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 1:0 над

...

Дублиращият отбор на Ботев Пд победи Марица

Дублиращият тим на Ботев (Пловдив) се наложи с 1:0 над Марица (Пловдив) в среща от 10-ия кръг на Втора лига.

Двубоят се игра на „ Футболен комплекс Ботев 1912 “.

„ Канарчетата “ бяха доста по-активният тим и желаеха повече успеха, като справедливо се поздравиха с трите точки. Двата отбора направиха доста здрав конфликт, който изключително през второто полувреме предложи доста нерви и остри конфликти.

Още в първите секунди падна единственото попадение. Никола Гелин се пребори чудесно за топката и пусна наляво към Хуго Аззи. Бранителят центрира остро и топката попадна в Димитър Балинов, който овладя и с компактен удар вкара за 1:0.

Маричани дадоха отговор с рисков удар на Марчев, който бе избавен от Християн Славков. 2 минути по-късно удар на Гелин бе отразен от вратаря, а в 11-ата минута от фаул Ннади не съумя да затрудни стража.

В 17-ата минута Димитър Балинов насочи рисков удар, който бе избит от Илия Николов. Последва шут на Ннади, минал на сантиметри от гредата.

В 19-ата минута Самуел Акере стреля от въздуха, само че още веднъж около гредата. В 29-ата минута Самуел Акере продължи към Димитър Балинов, бранителят преодоля противник и насочи удар, който не откри очертанията на вратата.

Секунди по-късно като по знамение Ботев не стигна до втори гол. След центриране отдясно Ннади остана самичък с вратаря, пусна кълбото около стража, само че в последна сметка Илия Николов мазета пред голлинията

Малко преди края на първата част, след центриране отляво нападател на Марица се извиси и засече с глава, само че Славков несъмнено улови.

Второто полувреме започва с очевиден пропуск на Никола Гелин, който останал очи в очи с вратаря шутира около гредата. В 50-ата минута техничен удар на Самуел Акере мина настрана.

В минутите до края на срещата гостите реализираха масиран напън, като играта се водеше най-вече в половината на „ канарчетата “. Редица груби влизания доведоха до голям брой жълти картони и за двата тима.

В заключителните минути от дуела над Пловдив се изсипа мощен дъжд, който в допълнение усложни ситуацията на терена. В 90-ата минута, след центриране от корнер, състезател в синьо бе оставен неопкрит и стреля с глава, само че над вратата.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Християн Славков, Мирослав Георгиев, Мартин Христов, Никола Нейчев, Димитър Балинов, Хуго Аззи, Бисер Бонев, Лъчезар Балтанов, Точукву Ннади, Никола Гелин, Самуел Акере

РЕЗЕРВИ: Мартин Панев, Атанас Йорданов, Костадин Татаров, Станислав Петков, Пламен Цончев, Мартин Ситев, Константин Павлов
Източник: novinata.bg