Дубълът на Лудогорец удари като гост с 3:1 Хебър в

...

1:3, Лудогорец изненада Хебър в Пазарджик

Дубълът на Лудогорец удари като посетител с 3:1 Хебър в Пазарджик, в мач от 26-тия кръг на Втора ПФЛ, игран на стадион " Георги Бенковски " при закрити порти. Точни за гостите бяха Бранимир Костадинов, Цветослав Петров от дузпа и Владислав Найденов. Почетния гол за Хебър заби Тодор Чаворски.

Още в 8-та минута Евгени Игнатов затрудни с прекрасен шут от границата на пеналта вратарят на " гората " Владимир Русанов, който мазета в корнер. Отново Бамзи бе покрай задачата в 25-та минута, когато от фаул принуди Русанов да се разтегне оптимално.

Малко по-късно при първата си рискова офанзива гостите откриха резултата. В 27-та минута Бранимир Костадинов бе изтърван от отбраната на Хебър и елегантно трансферира Петър Дебърлиев за 0-1.

Радостта за момчетата на треньора Тодор Живондов обаче търпя единствено 3 минути, защото Тодор Чаворски възвърне статуковото след тъкмо изпълнена дузпа.

Пак от дузпа, в 40-та минута Лудогорец поведе с 2:1. Автор на попадението от бялата точка бе Цветослав Петров.

След паузата Хебър хвърли старания да обърне отрицателния процес на мача, само че не сполучи.

В 54-та минута нова контра на разградчани приключи с гол, Този път с техничен, само че доста добре пласиран удар се разписа Владислав Найденов.

Малко по-късно Лудогорец можеше да реши всичко, само че Бранимир Костадинов стреля от фронтална позиция в навън.

В идващите 30 минути всичко по-интересно бе пред вратата на гостите, чийто вратар и бранители пред него безусловно отхвърлиха хебърци.

В 70-та минута Йордан Тодоров отклони от близо топката в навън. В 78-та Тодор Чаворски стреля рисково, само че стражът на " гората " мазета с крайник. Три минути след него отново Йордан Тодоров шутира от близо, само че в тялото на Русанов. В 82-та минута играчът с номер 1 в отбора на гостите избави нов удар на Чаворски. Пак той излезе на чиста позиция в 84-та, обърна се и стреля незабавно на сантиметри в навън. Поредният пропуща сякаш обезвери хебърци, които към този момент играеха ва банк.

Дълбоко в продължението на мача разградчани проведоха рискова контра, при която Петър Георгиев излезе самичък против Дебърлиев, само че последния се хвърли в краката му и хвана топката.

С триумфът си в Пазарджик Лудогорец II изпревари с 1 точка Хебър, който остава пети в подреждането. На третата позиция, с два пункта пред хебърци към този момент е Спортист(Своге), който почива в този кръг.

Хебър: Петър Дебърлиев(к), Томислав Папазов, Николай Дичев, Георги Търтов, Тодор Гочев, Красимир Илиев, Николай Янков, Евгени Игнатов, Станислав Маневски, Мартин Вълчинов, Тодор Чаворски(през втората част в игра влязоха Цветелин Тонев, Ивайло Лазаров, Йордан Тодоров и Октай Йамдиев)

Гл. арбитър: Радослав Гидженов(Пд)

Асистенти: Николай Чакъров, Светослав Енчев(Пд)

4-ти арбитър: Кристиян Колев(Пд)

Делегат на БФС: Тургай Мустафа(Кърджали)

Съд. наблюдаващ: Тихомир Боболов(В. Търново)

Източник: marica.bg