Дубълът на Ботев (Пловдив) победи с 2:0 у дома втория

...

Ботев излъга ФК ЦСКА 1948 в битката на дубълите

Дубълът на Ботев (Пловдив) победи с 2:0 вкъщи втория тим на ФК ЦСКА 1948 в мач от 18-ия кръг на Втора лига.

Двубоят стартира с напън на гостите през първите минути, само че в 26-ата минута Ботев съумя да осъществя. Иван Василев пусна отличен пас към Филип Филипов, който остана самичък против вратаря. Защитникът обаче опита центриране, което докара до меле в наказателното поле, след което топката се оказа във вратата на " алените " - 1:0.
 Монтана и Септември (София) не съумяха да се победят

0:0 на " Огоста "

След гола играта се води в двете наказателни полета, само че съществени положения липсваха. Втората част стартира още веднъж с лек напън на ФК ЦСКА 1948, само че в 58-ата минута Ботев удари за повторно. Тогава след страховит пас на Василев, Гелин остана самичък против вратаря и съумя да прокара топката сред краката на вратаря - 2:0.

В последните секунди на мача груба неточност на Атанас Чернев докара до бърза офанзива на гостите, като само положителната реакция на Ханкич предотврати попадение за столичани.

С тази победа Ботев (Пловдив) II застава на 13-ото място с актив от 20 точки. ФК ЦСКА 1948 II пък е единствено на една позиция по-надолу и с точка по-малко от днешния си противник. Двата тима са покрай рисковата зона, където Литекс заема 17-ото място с 16 пункта.
 Янтра не остави никакъв късмет на Левски (Лом)

Габровци с типичен триумф 3:0