Драмата за създателя на атомната бомба Опенхаймер на режисьора Кристофър

...
Драмата за създателя на атомната бомба Опенхаймер на режисьора Кристофър
Коментари Харесай

Драмата Опенхаймер спечели 7 награди Оскар

Драмата за основателя на атомната бомба " Опенхаймер " на режисьора Кристофър Нолан завоюва седем награди " Оскар ", в това число и водещата за най-хубав филм, оповестиха международните информационни организации.

Останалите категории, в които " Опенхаймер " се наложи на премиите " Оскар ", са за най-хубав режисьор - Кристофър Нолан, най-хубав артист - Килиън Мърфи, артист в поддържаща роля - Робърт Дауни Младши, истинска музика, операторско майсторство, монтаж.

 width=

" Това е най-вълнуващото премеждие, екзалтиращо и креативен пълноценно, което сте ми дал опция да преживея през последните 20 години. Дължа Ви повече, в сравнение с мога да кажа ", сподели Килиън Мърфи, обръщайки се към режисьора Кристофър Нолан и продуцента Ема Томас, приемайки статуетката.

Робърт Дауни-младши след връчването на неговия " Оскар " за най-хубав артист в поддържаща роля

 width=

Тричасова историческа драма за науката и политиката " Опенхаймер " се трансформира в непредвиден касов шлагер през лятото и събра съвсем 100 милиона щатски $ доходи в киносалоните, като получи и отлична оценка от рецензията.

Съперници на " Опенхаймер " в категорията за най-хубав филм бяха " Барби ", " Американска литература ", " Анатомия на едно рухване ", " Заседналите " (The Holdovers), " Убийците на цветната луна ", " Маестро ", " Минали животи ", " Клети създания " и " Зона на интерес ".

Това е първата продукция на Кристофър Нолан с премия " Оскар " за най-хубав филм. Той преди този момент е печелил самопризнание от рецензията с трилогията " Батман първоначално ",  " Черният рицар ", " Черният рицар: Възраждане ", " Престиж ", " Генезис ", " Мементо " и други филми. Това е и първият му " Оскар " за най-хубав режисьор. Приемайки златната си статуетка, Нолан означи, че филмовият бизнес е на един век и продължава да се развива.

Наградата за най-хубава актриса получи Ема Стоун за ролята в " Клети създания " , а за най добра актриса в поддържаща роля -  Давайн Джой Рандолф от " Останалите ".
 width=
Ема Стоун затвърди статута си на фаворитка на Холивуд, откакто завоюва втори " Оскар " за най-хубава актриса, този път за превъплъщението си в женска версия на Франкенщайн във кино лентата " Клети създания " на режисьора Йоргос Лантимос. 35-годишната американка победи считаната от мнозина за любимка Лили Гладстоун ( " Убийците на цветната луна " ), с цел да се причисли към затворения кръг от актриси, които са печелили два пъти най-високото отличие. С двата си " Оскар " -а Ема Стоун се подрежда до митове като Мерил Стрийп, Джейн Фонда и Джоди Фостър.

От сцената Стоун направи прочувствено послание към гръцкия режисьор на " Клети създания " Йоргос Лантимос, казвайки, че ще му бъде " постоянно признателна ". Първия си " Оскар " за основна женска роля американката завоюва през 2017 година за превъплъщението си в облика на млада актриса в търсене на популярност в La La Land на Деймън Шазел. Във кино лентата тя си партнираше с Райън Гослинг, който тази година беше номиниран за ролята си на Кен в блокбастъра " Барби ".
       
В " Клети създания " Ема Стоун играе Бела Бакстър - жена, лишила живота си и върната към него от вманиачен академик. Той вгради в нея мозъка на бебето, което е носила. Като дете, попаднало в тялото на възрастен, това неизмеримо творение открива хилядите удоволствия на живота, без срам и предубеждения. Това е опция за Ема Стоун да изиграе радостно-регресивна роля: Бела има неутолим вкус за секс, яде известни португалски сладкиши до повръщане, танцува лудешки... Нейната равноправност обаче се сблъсква с мъжете, неуморно съблазнявани от нейния неконформизъм и жадуващи да я имат.
       
Филмът " Клети създания ", на който тя е и продуцент, затвърждава съдействието на Ема Стоун с Йоргос Лантимос. Актрисата и режисьорът се срещат през 2015 година и наподобява откриват един в различен сродна креативна душа. В различен филм на гръцкия кинодеец - " Фаворитката ", Стоун е амбициозна, съблазнителна прислужница в двора на британската кралица Анна. Ролята й носи номинация за " Оскар " за най-хубава поддържаща актриса през 2019 година През декември Лантимос сподели за в. " Гардиън ", че Ема Стоун е " невероятна актриса ", която се интересува както от дребни планове, по този начин и от холивудски блокбастъри. Творческото дуо е снимало и късометражен филм и към този момент работи по два други плана.

Съперникът на " Опенхаймер " по зрителски интерес " Барби " завоюва единствено една премия " Оскар " - за истинската ария на Били Айлиш и брат ѝ Финиъс О`Конъл.

Давайн Джой Рандолф завоюва " Оскар " за най-хубава поддържаща женска роля за осъществяването си на скърбящата майка Мери Ламб в драмата " Останалите ", съобщи Ройтерс.

 width=

Рандолф излезе на сцената в блестяща светлосиня рокля и описа по какъв начин е почнала да учи пеене, само че след това майка ѝ я е убедила да се трансферира в театрална школа. " Толкова дълго време постоянно съм желала да бъда друга, а в този момент съзнавам, че просто трябваше да бъда себе си ", сподели Рандолф.

Макар това да е първият " Оскар " за чернокожата американска актриса, тя получи редица награди за ролята си във кино лентата " Останалите ", в това число " Златен глобус ", Изборът на критиците " и БАФТА.

Наградата за най-хубав автентичен сюжет получи " Анатомия на едно рухване ", а за приспособен сюжет - " Американска литература ".

Наградата за най-хубав интернационален филм завоюва драмата за Холокоста " Зона на интерес " на режисьора Джонатан Глейзър от Англия, а за най-хубав документален филм - " 20 дни в Мариупол " за войната в Украйна.

" Момчето и чаплата " завоюва премията " Оскар " за най-хубав анимационен филм.

Водещ на 96-ата гала за премиите " Оскар " в спектакъл " Долби " в Лос Анджелис беше Джими Кимъл.

 

``
Източник: 18min.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР