Как двама 18-годишни паднаха от покрива на кола, управлявана от момиче без книжка
Драмата се случи в Добричко
Отрицателни са пробите за алкохол и дрога на 14-годишното момиче, което бе зад кормилото на автомобил, на чийто таван се возеха двама 18-годишни младежи. Двамата млади мъже паднаха и са с пострадвания, откакто момичето внезапно форсира автомобила. Инцидентът стана на 13-и април в покрайнините на град Генерал Тошево.
" ПТП-то е станало към 21:30 ч. на околовръстния път в покрайнините на града. Автомобилът е благосъстоятелност на едно от момчетата, които са се возели на тавана му. При придвижване те са паднали върху пътното платно, евентуално в резултат на внезапно подаване на газ от страна на лидерката. Едното момче е с охлузни рани по крайници, а другото с комоцио и е настанено в отделението по неврохирургия, без заплаха за живота ". Това изясни по Народоосвободителна въстаническа армия контрольор Станимир Стоев (на снимката) от бранш " Пътна полиция " при ОДМВР – Добрич.
По думите му двамата потърпевши са изпаднали в задната страна на колата.
" Нямаме данни дали девойката е управлявала автомобил и преди. Но сходни дейности са извънредно рискови - неналичието на умения може да докара до тежки последствия. В случая по-скоро шансът е предотвратил по-сериозен случай ", акцентира Стоев.
Той изясни, че в такива обстановки отговорността носи притежателят на автомобила, който го е дал на неправоспособно лице. " Всеки притежател е задължен да позволява ръководство единствено от правоспособни водачи. По техни думи са се качили на покрива, с цел да изпитат по-голямо чувство за развлечение. Не са взети кръвни проби на двамата младежи, тъй като такава не е нужна ", съобщи униформеният.
Отрицателни са пробите за алкохол и дрога на 14-годишното момиче, което бе зад кормилото на автомобил, на чийто таван се возеха двама 18-годишни младежи. Двамата млади мъже паднаха и са с пострадвания, откакто момичето внезапно форсира автомобила. Инцидентът стана на 13-и април в покрайнините на град Генерал Тошево.
" ПТП-то е станало към 21:30 ч. на околовръстния път в покрайнините на града. Автомобилът е благосъстоятелност на едно от момчетата, които са се возели на тавана му. При придвижване те са паднали върху пътното платно, евентуално в резултат на внезапно подаване на газ от страна на лидерката. Едното момче е с охлузни рани по крайници, а другото с комоцио и е настанено в отделението по неврохирургия, без заплаха за живота ". Това изясни по Народоосвободителна въстаническа армия контрольор Станимир Стоев (на снимката) от бранш " Пътна полиция " при ОДМВР – Добрич.
По думите му двамата потърпевши са изпаднали в задната страна на колата.
" Нямаме данни дали девойката е управлявала автомобил и преди. Но сходни дейности са извънредно рискови - неналичието на умения може да докара до тежки последствия. В случая по-скоро шансът е предотвратил по-сериозен случай ", акцентира Стоев.
Той изясни, че в такива обстановки отговорността носи притежателят на автомобила, който го е дал на неправоспособно лице. " Всеки притежател е задължен да позволява ръководство единствено от правоспособни водачи. По техни думи са се качили на покрива, с цел да изпитат по-голямо чувство за развлечение. Не са взети кръвни проби на двамата младежи, тъй като такава не е нужна ", съобщи униформеният.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




