ДПС подкрепя текста, свързан с приема на ученици във висшите

...
ДПС подкрепя текста, свързан с приема на ученици във висшите
Коментари Харесай

Мукаддес Налбант: Прием в университет за олимпийски и световни шампион

ДПС поддържа текста, обвързван с приема на възпитаници във висшите училища над държавния банкет, в случай че са лауреати, олимпийски и международни първенци от надпревари и олимпиади.

Това заяви националният представител от Движение за права и свободи Мукаддес Налбант по време на дебатите в пленарна зала върху поправките в Закона за висшето обучение.

Налбант изрече терзанията на Движение за права и свободи по различен текст от проектозакона – предлагането, обвързвано с даването на юридическа дееспособност на научно-изследователските институти. Предвидено е това да става по два метода. Единият е с предложение към кабинета, направено от министъра на образованието, другият – с предложение на академичната общественост до отрасловия министър, който да го внася в Министерски съвет.

Ние предлагаме първият вид да отпадне. Защото, колкото и да е добър един министър, не е редно да взема решение еднолично тези въпроси, сподели Налбант.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР