ДПС излезе със съобщение и призив да не се замесва

...
ДПС излезе със съобщение и призив да не се замесва
Коментари Харесай

ДПС: Доган няма нищо общо с Цанков камък

ДПС излезе със известие и апел да не се замесва името на почетния им водач Ахмед Доган в плана Цанков камък. 

Темата се трансформира в ябълката на раздора сред ГЕРБ и Българска социалистическа партия през последните дни, а името на Доган беше упоменато в медиите като един от участвалите в плана. 

По тази причина Движение за права и свободи излезе с остра декалрация. Ето какво се споделя в нея:

Пропагандната машина и почините на черния ПР, които се демонстрираха в разразилата се акция, намесваща името на почетния ръководител на Движение за права и свободи доктор Ахмед Доган с плана " Цанков камък ", както и всевъзможни спекулации по тематиката, са опит за отклонение на публичното внимание от корупционните кавги и управническата беззащитност и непросветеност, които белязаха първите 100 дни на държавното управление.

В тази връзка заявяваме, че доктор Доган не е и не следва да бъде свързван нито с плана " Цанков камък ", чиито съветник не е и в никакъв случай не е бил, нито с каквито и да е други спекулативни изказвания.

Всеки опит за осъществяване на внушения в жанр " доктрина на конспирацията " погазва етичните и професионални медийни правила, а всяко съучастничество в производството и тиражирането на подправени вести от страна на представителите на ръководещата партия, съдружните й сътрудници, както и на медиите, които ги разгласяват, отдалечава България от европейските стандарти. Нещо повече – подава тревожни сигнали към европейските ни сътрудници за положението на демокрацията в страната, която ще поеме председателството на Съвета на Европейски Съюз единствено след по-малко от 5 месеца.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР