Доверието в правителството през юни е 45%, а недоверието -

...
Доверието в правителството през юни е 45%, а недоверието -
Коментари Харесай

Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%

Доверието в държавното управление през юни е 45% , а недоверието - 30% . Това демонстрират данните на социологическо проучване на организация “Маркет линкс ”. Доверието към Народното събрание е 22% , а недоверието – 52% , споделят още специалистите на организацията. 

Проучването е финансирано и осъществено взаимно с бТВ и “Маркет линкс ” и е извършено измежду 1005 души над 18-годишна възраст в страната, в интервала 13 - 21 юни тази година посредством директно персонално изявление и онлайн анкета. Агенцията прецизира, че резултатите отразяват публичните настройки преди представянето на бюджетната рамка.

Според 41% от запитаните „ държавното управление се пробва да вкара ред след безпорядък “ , а съгласно 21% " кабинетът изглежда неопитен " . Други 19% от интервюираните са дали отговор, че „ държавното управление прави неточности, само че е рано за оценка “ , а съгласно 11% " кабинетът продължава „ остарелия модел с ново лице " . Осем на 100 от участниците в запитването са споделили, че не наблюдават тематиката задоволително.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР