Доверието е най-скъпият капитал в наши дни, а една от

...
Доверието е най-скъпият капитал в наши дни, а една от
Коментари Харесай

Илияна Йотова: Българската банкова система е основен източник на доверие към страната ни

Доверието е най-скъпият капитал в наши дни, а една от главните аргументи за доверието към страната ни е българската банковата система. Това съобщи президентът Илияна Йотова по време на церемонията по връчване на премиите „ Банка на годината “ за 2025 година. Организатор и формален основател на премиите, които се връчват от 1992 година, е Асоциация „ Банка на годината “. Това оповестиха от прессекретариата на президента.

 

В приветствието си президентът означи, че банковата система в България работи добре макар районните и световни провокации през последните десетилетия. Икономическата рецесия от 2008 година, световната пандемия от COVID-19, миграционните талази към Европа и военните спорове не попречиха на стабилността на банковата ни система, акцентира президентът.

 

„ Не ви беше елементарно и при приемането на еврото в България. Ако някой беше квалифициран за него, то безспорно това беше банковата система. Вие си свършихте работата – от обслужването на клиентите до най-високия връх в мениджмънта “, сподели още Илияна Йотова. Тя напомни, че точно банковата система провежда осведомителната акция измежду българското общество месеци преди приемането на страната в еврозоната.

 

Идеята за въвеждане на виртуална европейска валута измежду страните в еврозоната е главно предизвикателство за банковата ни система, уточни още Илияна Йотова, като прикани специалисти и мениджъри в бранша да подходят с сдържаност и внимание към тази концепция. Дигитализацията и възходящото въздействие на изкуствения разсъдък също изискват решения, само че „ банковата ни система работи настойчиво и в тази посока “, сподели още президентът.

 

Илияна Йотова акцентира, че банките са кръвоносната система във всяка една страна, медиатор сред минало, настояще и бъдеще, свързващо звено сред огромните вложения и тяхната реализация.

 

Държавният глава поздрави уредниците на „ Банка на годината “ за това, че повече от три десетилетия съумяват да провеждат събитие от сходен мащаб. „ В тази зала са едни от най-важните хора в страната, хора, на които се крепи нейната непоклатимост “, сподели още президентът.

 

Голямата премия „ Банка на годината “ за 2025 година бе връчена от президента на банка ДСК.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР