Доставките раснат по-бързо от очакваното след успешно първо полугодиеAndroid смартфоните

...
Доставките раснат по-бързо от очакваното след успешно първо полугодиеAndroid смартфоните
Коментари Харесай

Продажбите на смартфони ускориха темпо

Доставките раснат по-бързо от предстоящото след сполучливо първо полугодие

Android смарт телефоните ги чака стабилен растеж от над 7,1% тази година
(снимка: CC0 Public Domain)

Има предпоставки за интензивен напредък на пазара за смарт телефони до края на 2024 година, съгласно нов отчет на IDC. Анализаторите чакат доставките на смарт телефони да набъбнат с 5,8% тази година до 1,23 милиарда единици, което е нарастване от 4% по отношение на предходните прогнози. Подобрената прогноза е улеснена от позитивните резултати през първото полугодие.

Доставките на смарт телефони са се нараснали с 12% през първото тримесечие на годината, а през второто – с 9%. В страни с разрастващи се стопански системи базовите смарт телефони с Android са доста известни.

На пазарите със мощни стопански системи потребителите се интересуват повече от скъпи модели смарт телефони, които оферират функционалности с изкуствен интелект. Китайският пазар на смарт телефони също демонстрира позитивна динамичност на търсенето.

Докато продажбите на Android смарт телефони се чака да набъбнат с 7,1% като брой тази година, iPhone ще добави единствено 0,8%, предвижда IDC. Смартфоните на Apple са възпрепятствани освен от съперниците на китайския пазар, само че и от резултата на високата база, образувана година по-рано.

Възможно е сполучливият дебют на GenAI функционалностите Apple Intelligence, дружно с стартирането на фамилията iPhone 16, да обезпечат на Apple по-висока динамичност на търсенето през настоящата половина на годината. През 2025 година този фактор ще даде опция на компанията да усили размера на доставките с 4%.

Като цяло продажбите на смарт телефони с генеративни AI функционалности ще набъбнат с 344% тази година, завладявайки 18% от пазара, съгласно анализаторите на IDC. От друга страна, разпространяването на такива устройства ще бъде затруднено от тяхната висока цена.

По-рано IDC предвижда, че смарт телефоните с AI функционалности ще доближат 19% дял до края на тази година. В случая прогнозата се промени на по-песимистична.
Източник: technews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР