Достъпът до местоназначението на списъка с кофи ще бъде ограничен

...
Достъпът до местоназначението на списъка с кофи ще бъде ограничен
Коментари Харесай

Рим иска да таксува туристите за посещение на фонтана Треви - ето защо

Достъпът до местоназначението на листата с кофи ще бъде стеснен през ноември, с цел да се освободи място за действия по поддръжката.

Рим може скоро да пусне система за билети за влизане в едно от най-емблематичните си места.

Властите в италианската столица споделят, че желаят да започват схемата при фонтана ди Треви като част от настоящата проекти както за понижаване на тълпите, по този начин и за поощряване на „ устойчивия туризъм “.

Фонтанът от 18-ти век от дълго време е „ наложително посещаване “ за туристите във Вечния град, само че е постоянно пренаселени и изобилстващи от. 

„ Лично аз бих подкрепил разглеждането на нова форма на достъп, стеснен и времеви, до фонтана Треви “, сподели Алесандро Онорато, градски консултант, отговарящ за туризма, пред италианския вестник Corriere della Sera.

Ако бъде наложена, тя ще работи като „ система за резервация на [билети] – безвъзмездна за римляните и струваща алегорично 1 евро за туристите “, добави Онорато. 

Въпре...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР