Досъдебното производство е започнало на 07.05.2026 г. от ОД на

...
Досъдебното производство е започнало на 07.05.2026 г. от ОД на
Коментари Харесай

Разследват две лица, задържани с два вида високорисков наркотик

Досъдебното произвеждане е почнало на 07.05.2026 година от ОД на МВР-Велико Търново.

При осъществена инспекция на лек автомобил са арестувани Р.К. – на 37 години от гр. София и Г.Г. – на 25 години от гр. Петрич. Двамата са държали за разпространяване укрити в найлонов чувал под една от седалките високорискови наркотични субстанции – 584 година марихуана, разпределена в 62 опаковки и 7,35 грама кокаин, разпределен в 10 опаковки, на обща стойност над 6700 евро. На мястото на закононарушението е осъществен оглед. Наркотичните субстанции и автомобилът са конфискувани като материални доказателства. Разпитани са очевидци и са назначени експертизи.

Двамата причинители са привлечени като обвинени за закононарушение по член 354а, алинея 1 от Наказателен кодекс. С разпореждане на наблюдаващия прокурор от Окръжна прокуратура-Велико Търново са арестувани за период до 72 часа – за довеждането им пред съда. Предстои да бъде направено искане за взимане на мярка за неотклонение „ задържане под стража “.

За осъщественото от тях закононарушение се планува наказване „ отнемане от независимост “ за период от 2 до 8 години и санкция.

Разследването продължава под наблюдението на Окръжна прокуратура-Велико Търново.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР