Досъдебни производства срещу 240 полицаи са били образувани за една

...
Досъдебни производства срещу 240 полицаи са били образувани за една
Коментари Харесай

240 полицаи са разследвани от прокуратурата за една година

Досъдебни производства против 240 служители на реда са били формирани за една година, сочи статистика на дирекция " Вътрешна сигурност " на Министерство на вътрешните работи.
Образуваните следствия и изпратените сигнали на способените прокуратури са главно против чиновници от посоки " Пътна полиция "   и " Охранителна полиция " - 140. Досъдебни производства има против 37 чиновници от " Гранична полиция " и против 63 чиновници на " Криминална и икономическа полиция ". В дирекция " Вътрешна сигурност " са постъпили 241 сигнала. От тях 114 са били изпратени до способената прокуратура, а 57 - до други структури на Министерство на вътрешните работи. По 42 сигнала работата продължава, а по 28 инспекцията е завършила, като не са доказани посочените в тях данни.
Данните обгръщат интервала от 1 юли 2021 до 1 юли 2022 година, излиза наяве от отговор на служебния вътрешен министър Иван Демерджиев на парламентарен въпрос от депутата от ГЕРБ и някогашен вътрешен министър Христо Терзийски за активността на " Вътрешна сигурност ".
ДУМА напомня, че през последната седмица бяха арестувани няколко чиновници на Министерство на вътрешните работи, а в петък за рушвет бяха задържани двама служители на реда, които са били командировани в Благоевградска област с антикорупционна цел. От прокуратурата оповестиха, че на двамата чиновници на Министерство на вътрешните работи са повдигнати обвинявания, откакто е открито, че са поискали 500 лева от водачи извършители. Ден по-късно трима гранични служители на реда бяха задържани в региона на Малко Търново след разработка на дирекция " Вътрешна сигурност ". Причината е " нерегламентирана активност по време на дежурство ". Тримата обаче бяха освободени, без прокуратурата да им повдигне обвинявания.
 >

 
 
 
 
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР