Доростол (Силистра) надви Устрем в Дончево с 3:1 и записа

...

Доростол с първи успех като гост, Устрем изрева от съдията

Доростол (Силистра) надделя Устрем в Дончево с 3:1 и записа първи триумф на непознат терен. Двубоят е от седмия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините играха 50 минути с понижен състав.
 В Доростол са сюрпризирани от слабото показване на Устрем В Доростол са сюрпризирани от слабото показване на Устрем
Те започнаха по-добре. Пропиляха няколко благоприятни условия да открият резултата, а Виктор Христов уцели гредата. В 40-ата минута рефера подвигна втори жълт и червен картон на Цветан Цветанов за нарушаване, с което провокира остра реакция на домакините. Секунди преди почивката Севдалин Стайков центрира и Любомир Михалев изведе Доростол напред след ефектна странична ножица.
 Устрем (Дончево): Винаги ни е мъчно против Доростол Устрем (Дончево): Винаги ни е мъчно против Доростол
В 52-ата минута Костадин Иванов проби и подаде пред празната врата, където Николай Илиев удвои задатъка на силистренския отбор. Само след 180 секунди Николай Николаев направи резултата типичен с удар от границата на наказателното поле. Въпреки головете пасив, футболистите на Устрем също имаха своите шансове за попадения, само че не се възползваха.

Накрая Виктор Христов осъществя за 1:3 след противоречиво отсъдена дузпа.