Дорадос на Марадона не успя да спечели промоция за АпертураВоденият

...

Дорадос на Марадона не успя да спечели промоция за Апертура

Дорадос на Марадона не съумя да завоюва промоция за Апертура
Воденият от Диего Марадона тим на Дорадос остана покрай спечелването на финала в мексиканската Втора дивизия и промоция за мексиканската Апертура. Тимът от Синалоа загуби втория мач от финалния конфликт против Атлетико Сан Луис с 4:2 като посетител след продължения и с общ резултат 4:3 Атлетико завоюва промоция за най-горното равнище на мексиканския футбол.

58-годишният аржентинец Марадона, повторен международен първенец с южноамериканската страна, изгледа реванша от трибуните, откакто бе осъден поради митинги против основния арбитър на първия дуел, извоюван с 1:0 от неговия тим. Именно Дорадос откри резултата в 32-та минута посредством Хорхе Кордоба. Домакините обаче изравниха в добавеното време на първата част, като прецизен бе Николас Ибанйес.

Едсон Ривера даде нов задатък на отбора от Синалоа след почивката, само че автогол на Диего Барбоса още веднъж възвърне статуквото. Ян Гонзалес в 75-та минута даде преднина на Атлетико, а по този метод приключи и постоянното време на срещата. В продълженията футболистите от Сан Луис бяха по-съобразителни и Леандро Торес вкара за 4:2 в 103-та минута. Така Атлетико завоюва промоция за Мексиканската Апертура. /БГНЕС
Източник: bgnes.com