допусна трета поредна загуба, след като отстъпи с 0:1 при

...

Арсенал продължи да затъва

позволи трета поредна загуба, откакто отстъпи с 0:1 при гостуването си на. Единственото попадение осъществя в 44-ата минута.

Тимът на Микел Артета освен изпусна късмет да се изравни по точки с четвъртия, само че и бе изпреварен от. Слеващата седмица на " артилеристите " предстоят посещение на и домакинство на Ман Юнайтед в директна борба за място в топ 4.

стартира добре мача, само че спасявания на вратаря стопираха Марнители и. Лондончани продължиха да имат преимущество във връзка с владеенето на топката, само че все по-трудно създаваха положения. бе добре проведен в отбрана, а в края на първото полувреме стигна и до гол, откакто гостите не съумяха да се оправят добре с ъглов удар и се разписа.

Southampton hand Arsenal latest alarming loss after Jan Bednarek winner
— The Guardian (@guardian)
След почивката стигна до добра опция, само че още веднъж бе на високо равнище. Стражът направи ослепително избавяне след удар на, а по-късно се оправи с удар на. В самия край отрази и изстрел на.