Доменика Майер подобри значително най-доброто си постижение, постигайки победа от

...
Доменика Майер подобри значително най-доброто си постижение, постигайки победа от
Коментари Харесай

Майер с нов личен рекорд и победа в маратона на Хановер

Доменика Майер усъвършенства доста най-хубавото си достижение, постигайки победа от старта до финала на маратона в Хановер за трета поредна година.

Майер спря хронометъра на 2:21:26, с което усъвършенства с съвсем две минути предходния си персонален връх от 2:23:16, подложен на маратона в Берлин през 2025 година Нейното време е второто най-бързо за европейска атлетка през 2026 година и я изкачва на второ място в немската класация за всички времена, незабавно след непокътнатия връх на Ирина Микитенко от 2:19:19, подложен през 2008 година

“Щастлива съм, че съм номер две в немската класация за всички времена, разчувствана съм, че реализирах такова време, и съм щастлива, че бягах тук, в Хановер, и станах първенец на Германия. Атмосферата беше фантастична! На моменти беше толкоз шумно, че даже не усещах себе си “, съобщи Майер, която също по този начин усъвършенства личния си връх на трасето от 2:23:50.

На средата на дистанцията Майер водеше с 54 секунди, преминавайки през контролата за 70:31, пред Фабиен Кьонигщайн. През втората половина на надпреварата 35-годишната атлетка усили преднината си до над три минути. Кьонигщайн зае второто място с време 2:24:31, а етиопката Алмаз Негеде остана надалеч на трета позиция с 2:30:25.

С успеха си Майер бе коронясана и за шампионка на Германия в маратона и ще бъде в отлична позиция за селекция за Европейското състезание по лека атлетика в Бирмингам от 10 до 16 август, в случай че събитието е част от бъдещите ѝ проекти. Майер приключи шеста на Европейското състезание по лека атлетика през 2022 година и беше част от тима на Германия, спечелил златния орден в Мюнхен.

Състезанието при мъжете беше извоювано от кениеца Мару Кибет с време 2:07:53.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР