Домакинска победа с 2:0 над Майнц 05 гарантира и на

...

Аугсбург отърва кожата, а мъките за Майнц 05 продължават

Домакинска победа с 2:0 над Майнц 05 подсигурява и на доктрина оставането на Аугсбург в Първа Бундеслига. Баварците към този момент имат 10 точки преднина пред 16-ия Фрайбург, а до края остават единствено три кръга. В същото време някогашният отбор на Тодор Неделев продължава да бъде в сериозна заплаха да загуби мястото си в елита, като има идентичен точков актив с Фрайбург и Волфсбург. Директно изпадат последните два, а 16-ият отива на бараж против третия от Втора Бундеслига.

Аугсбург имаше тотално предимство над “05”, само че си подсигурява триумфа едвам в добавеното време. Правещият отличен сезон Михаел Грегорич вкара за 1:0 в 29-ата минута, а последвалите опити на домакините за второ попадение бяха осуетени от вратаря Рене Адлер.

В последните минути гостите потеглиха с всички сили напред, като даже въпросният Адлер се включи в офанзива при две центрирания от корнер. При втория случай домакините се възползваха от това и Алфред Финбогасон вкара за 2:0 при неговото неявяване.

OFFICIAL: #FCA will be playing #Bundesliga football next season!!! pic.twitter.com/QNAI1iIZGa
— FC Augsburg English (@FCA_World) April 22, 2018
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 31 кръг, неделя 22 април  Аугсбург 2:0краен резулат  Майнц 05