Домакините от Германия победиха Швейцария с 27:14 на старта на

...

Германия стартира с успех над Щвейцария на европейското първенство по хандбал за мъже

Домакините от Германия победиха Швейцария с 27:14 на старта на европейското състезание по хандбал за мъже.

Юри Кнор вкара 6 гола за Швейцария, 4 от които през първото полувреме, когато Бундестимът водеше с 13:8. Лени Рубин беше прецизен 4 пъти за Швейцария. Андреас Волф се отличи във вратата на Германия с 13 спасявания.

След като поведоха с 13:8 на полувремето, след почивката тимът на Германия не позволи доста напрежение и поддържаше преднината си с гол за гол. Юстус Фишер и Юлиан Кьостер прибавиха по 3 гола за домакините на еврошампионата.

Първенството се организира в шест немски града с присъединяване на 24 тима, разпределени в шест групи по четири състава. Напред не престават първите два тима от всяка група, които ще бъдат сложени в нови две групи по 6.

Актуален европейски отличник е отборът на Швеция, който през 2022 година победи в мача за купата Испания. Шведите са и с най-вече европейски трофеи – пет. Сега те са в група Е на шампионата и през днешния ден в късната среща излизат против Босна и Херцеговина.