Домакинът на Европейското първенство за младежи до 21 години Грузия

...

Грузия шокира Португалия на старта на Европейското първенство до 21 години

Домакинът на Европейското състезание за младежи до 21 години Грузия съумя да надвие отбора на Португалия с 2:0 на старта на форума. Така грузинците съумяха да оглавят своята група “А ”, откакто Нидерландия и Белгия направиха нулево тъждество в другия мач.

Притесненията в тима на Грузия шредо мача бе отсъствието на Хвича Кварацхелия, който избра да се включи в дуелите на мъжкия тим против Кипър (2:1) и Шотландия (0:2) на 17 юни (петък) и 20 юни (вторник). Въпреки това грузинците подвигнаха глава и победиха след голове на Георги Гагуа в 37-ата минута и на играча на Динамо (Москва) - Саба Сазонов, в първата минута на добавеното време на първата част.

В идващия си мач Грузия излиза против отбора на Белгия на 24 юни (събота) от 19:00 българско време.