Домакинът Франция победи Черна гора с 25-20 (16-8) в мач

...

Франция не допусна обрат срещу Черна гора на Европейското по хандбал

Домакинът Франция победи Черна гора с 25-20 (16-8) в мач от шестия ден на Европейското състезание по хандбал при дамите. Така международните шампионки не престават в идната фаза с една победа и една загуба.

Холандия пречупи Испания с гол в последната секунда

Пет тима си осигуриха места във втората фаза на Европейското по хандбал

Французойките изиграха доста мощно първо полувреме и позволиха единствено 8 гола за 16-8. През втората част балканките се върнаха в мача и 12 минути преди сирената редуцираха изоставането си на 3 гола - 17-20. В нервните последни минути домакините бяха по-съсредоточени и не позволиха очертаващия се поврат.

Олимпийският първенец Русия игра с запасите си загуби от Словения с 27-29 (13-13). Мачът беше без значение, тъй като рускините към този момент бяха спечелили първото място в група " В ", а словенките знаеха, че след дуела завършват присъединяване си на Европейското. " Сборная " влиза в идната фаза с две победи - против домакина Франция с 26-23 и против Черна гора с 24-23. За победителките Анна Кочетова означи 6 гола. А Ана Грос осъществя 12 попадения за Словения.

Сърбия победи Дания с 30-25. Датчанките бяха фаворитки, само че бяха надиграни изрично и разликата на няколко пъти доближаваше до 8 гола в интерес на сръбкините. Така в група " А " се получи тройна въртележка на върха сред Сърбия, Швеция и Дания. Полша завърши с присъединяване си след трагична загуба от Швеция с 22-23.

За идната фаза се образува нова група " 1 ", която е със шест тима.

6. Черна гора 0 точки 43:49

Първите два тима ще се класират за 1/2-финал, а третият ще играе плейоф за пето място.