Домакинът Брайтън и Саутхeмптън завършиха 1:1 в дербито на Южния

...

Дербито на Южния бряг завърши без победител

Домакинът " Брайтън " и " Саутхeмптън " приключиха 1:1 в дербито на Южния бряг от десетия кръг на британското футболно състезание.

Гостите поведоха на стадион " Американ Експрес Къмюнити " още в седмата минута. Джеймс Уорд Праус стреля от фаул от 25 метра в страничната греда, а капитанът Стивън Дейвис направи добавка с глава.

Играта вървеше равностойно, като ситуациите пред двете порти бяха необичайност. В края на полувремето Шейн Дъфи имаше късмет да изравни, само че от границата на дребния пеналт стреля с глава над гредата.

Брайтън въпреки всичко стигна до 1:1 седем минути след почивката. Паскал Грос центрира от дясно, а Глен Мъри засече с глава и топката спря в мрежата на гостите след неуверена изява в обстановката на вратаря Фрейзър Форстър.
Домакините заиграха по-активно след изравняването, само че не съумяха да затруднят съществено защитата на противника.

В последните минути пък " Саутхeмптън " упражни напън, само че също не стигна до съществено състояние.

Така и двата състава останаха в средата на таbлицата, като гостите са девети с 13 точки, а " Брайтън " е 11-и с точка по-малко.
Източник: btvnovinite.bg