Долната камара на британския парламент гласува края на свободното движение

...
Долната камара на британския парламент гласува края на свободното движение
Коментари Харесай

Британският парламент гласува да няма свободно движение и право на работа на граждани от ЕС

Долната камара на английския парламент гласоподава края на свободното придвижване на хора, както и анулацията на специфичния имигрантски статут на жители на страните от Европейски Съюз, написа Агенция Франс Прес.
Отмяната ще влезе в действие след 31 декември, когато завършва преходния интервал на Brexit, прецизира БГНЕС. А това беше де факто планувано още от 2017 година, въпреки да имаше сериозна опозиция.
Въпреки че утвърдиха премахването на двата режима, депутатите не гласоподаваха какви ще са новите правила за влизане на жители на Европейски Съюз в Обединеното кралство и какви права биха имали да работят там. Премиерът Борис Джонсън към този момент сподели, че ще бъде въведена точкова система, която дава предимство на висококвалифицираните експерти. Това към този момент са единствено проекти, като елементи по какъв начин ще наподобява системата няма.
Желанието да бъде спряно свободното напредване на хора, което е един от главните правила на Европейски Съюз, залегна в основата на триумфа на последователите на Брекзит на референдума за овакантяване от 2016 година
Отмяната на двата режима провокира огромни диспути в Народното събрание и английското общество като цяло. Според проектите на държавното управление, от чужденците ще се изисква да изкарват най-малко 25 600 лири годишно, с цел да имат право да работят в Обединеното Кралство. Това е под междинния приход в страната от 30 420 лири, само че над приходите, които имат доста задгранични чиновници в областта на опазването на здравето и грижата за деца и възрастни.
От Лейбъристката партия споделиха, че е " цялостно лицемерие " всички по улиците да приветстват чиновниците в тези две сфери за работата им в условия на пандемия, а в понеделник да се гласоподава, че нямат право да работят в страната. Според формалните данни, към 13% от работещите в Държавната организация по опазването на здравето (NHS) нямат английско поданство, а 5,5% са от страни от Европейски Съюз.
Правителството отговори, че към този момент са обезпечили режим, посредством който чиновниците в областта на опазването на здравето получават работни визи по ускорена процедура.
Въпреки разногласията, консервативното болшинство поддържа закона за анулацията на свободното придвижване и специфичния статут на жителите от Европейски Съюз и той мина в долната камара на Народното събрание с 351 на 252 гласа.
Още: " Какво трансформира Brexit и какво не - легенди и действителност "
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР