Докато спасителите продължават да се борят с лошото време, търсейки

...
Докато спасителите продължават да се борят с лошото време, търсейки
Коментари Харесай

Жертвите на земетресението в Турция и Сирия са вече над 8000

Докато спасителите не престават да се борят с неприятното време, търсейки оживели, броят на жертвите на мощното земетресение наближава 8000 души. Но има предизвестия, че броят им може да продължи да пораства. В един от най-тежко засегнатите турски градове родственици на затрупаните се включиха в издирването благодарение на кирки и лостове. Докато издирвателните действия не престават на фона на понижаващите се температури, възможностите за намиране на оживели наподобяват мрачни, оповестяват от БГНЕС.

Две трусове с магнитуд 7,8 и 7,5 по Рихтер удариха покрай Газиантеп, Турция, в ранните часове на понеделник - трусът засегна и прилежащата страна Сирия. Според Организация на обединените нации земетресението е довело до още по-голям безпорядък в Сирия. Хората в 70 % от територията на страната към този момент се нуждаеха от филантропична помощ.

Във връзка с опустошителното земетресение телефонните компании предложиха безвъзмездни диалози и известия в Турция и Сирия, с цел да могат фамилиите да поддържат връзка и избавителните действия да продължат безпроблемно. Разговорите и известията ще бъдат безвъзмездни до 15 февруари.

По данни на Уницеф лечебните заведения в Сирия са претрупани с хора, страдащи от контузии, счупени кости и разкъсвания. Над 7500 турски бойци работят в засегнатите от земетресението региони, като подкрепят издирвателните интервенции, оповестява Агенция Франс Прес.

По данни на СЗО земетресението може да засегне до 23 млн. души в Турция и Сирия.

Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР