Защо някои искат бойкот на Estee Lauder на фона на заплахите на Тръмп за Гренландия
Докато президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп продължава да упорства да придобие Гренландия, в обществените медии се приказва дали потребителите би трябвало да бойкотират продуктите, създадени от козметичната компания Estée Lauder и нейните дъщерни марки в отговор.
От 15 януари, и изключително през уикенда на 17 януари и 18 януари, имаше пикове в изявления в обществените медии, настояващи за този нов протест на Estée Lauder, съгласно анализите на Гугъл Trends.
Някои от тези изявления, в това число в Reddit, X (бивш Twitter) и Bluesky потребителите реагират на отчет, оповестен от The Guardian на 15 януари, че американският предприемач Роналд Лаудър, наследникът на компанията Estée Lauder, е хипотетичен бранител на Плановете на Тръмп по време на първия му мандат да поеме датската територия.
Базираната в Съединени американски щати Estee Lau...
Прочетете целия текст »




