Доживяхме да отчетем най-топлия ден в световен мащаб, откакто се

...
Доживяхме да отчетем най-топлия ден в световен мащаб, откакто се
Коментари Харесай

Проф. Рачев: Това ще е най-горещото лято

Доживяхме да отчетем най-топлия ден в международен мащаб, откогато се водят метеорологични наблюдения, сподели проф. Георги Рачев в ефира на Би Ти Ви.

С повече от 3 градуса наднормена температура си отива юли месец. Първите 10 дни на август също ще бъде доста горещо.

Проф. Рачев разяснява и ситуацията в Париж - ще е топло, слънчево и изсъхнало. " Толкова доста слънчеви часове доста от дълго време и юни, и юли не е имало. " След ден-два ще има захлаждане и дъжд, само че до края на Олимпиада ще е хубаво врмето.

Това ще е най-горещото лято, а по този начин както върви, нищо чудно да е и най-топлата година, уверен е професорът.

Слънце, море и доста благоприятни условия а богата консумация - ще е в Гърция.

По морето и по-точно в Созопол четвъртък и петък ще е по-хладно, само че от уикенда още веднъж стартира стопляне. Във Варна е по-топло от Созопол и ще е доста изсъхнало. Температурата на морето е 28-29 градуса.

В Централна България в уточненост Плевен - нищо чудно в петък и 40 градуса да стане, сподели професорът. В Сандански няма по какъв начин да избегнат от това горещо време, само че през днешния ден и на следващия ден ще си поемат малко мирис

Нищо чудно това лято да се окаже най-топло и за цяла Европа, споделя проф. Рачев.

По думите му август е месецът с минимум превалявания. Очертава се да бъде по-сух от сухия. Ще е топло, и то наднормено и с по-малко превалявания.

Той увери още, че огромните питейни язовири са добре.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР