Министър Караджов: Не съм оптимист за строителството на АМ Струма
„ Договорили сме цена, която в този момент надали би могла да бъде контрактувана, само че надалеч не съм оптимист, тъй като разновидността е недопустим за еколозите. Ако получим утвърждение, градежът ще свърши за три години”. Това сподели министърът на районното развиване и благоустройството Гроздан Караджов във връзка градежа на автомагистрала „ Струма” в ефира на Народоосвободителна въстаническа армия ТВ.
По думите му процедурата е напреднала, само че се чака оценка на министъра на околната среда и водите Борислав Сандов.
„ Чакаме позитивен отговор от екологичното министерство и за тунела под Шипка. Имаме оферта от изпълнителя, съгласно която след 4 години и 2 месеца след утвърждението на плана, тунелът ще бъде приключен. Чакаме единствено екологичната процедура да завърши”.
Тол системата е друга тематика, която министърът разяснява. Той увери, че винетните такси няма да нарастват.
„ Те по-скоро да за понижаване, тъй като винетките заплащат 2/3 от сумата. Това не е почтено – в другите страни 2/3 от нея се заплащат от тежкотоварните превози”, сподели отрасловият министър.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




