Доди Лукебакио отбеляза два гола през първото полувреме, за да

...

Доди Лукебакио извоюва първи успех за Севиля като гост в Ла Лига

Доди Лукебакио означи два гола през първото полувреме, с цел да обезпечи на Севиля успеха с 2:0 против Еспаньол и да донесе първи триумф на отбора като посетител от началото на акцията във футболното състезание на Испания.

Първото попадение в 20-ата минута може би ще бъде любимец за гол на сезона. Белгийският национал получи топката в средата на половината на Еспаньол и я овладя, преди да нанесе страховит удар от към 30 метра в горния ъгъл на вратата на домакините.

El GOLAZO de Dodi Lukebakio para abrir el marcador ante el RCD Espanyol. Qué futbolista, muy necesario en medio del bajón de calidad que sufre la plantilla del Sevilla FC actualmente.

Muy bien el inicio de Sambi Lokonga, por cierto.
— Borja (@borjaperezp)

Второто му попадение минута преди почивката беше по-малко зрелищно. Защитата на Еспаньол не съумя да се оправи и Лукебакио насочи удар под ъгъл в далечния ъгъл за петия си гол в 10 мача в шампионата.

Резултатът е първа победа на Севиля надалеч от вкъщи от април, която го изкачи на девето място в класирането с 15 точки. Еспаньол остава 15-и с 10.