Добруджа удари с 2:0 Спартак Варна в регионалното дерби от

...

ГОЛЯМ МАЧ ВЪВ ВТОРА ЛИГА! Добруджа взе дербито със Спартак

Добруджа удари с 2:0 Спартак Варна в районното дерби от 11-ия кръг на Втора лига, след по-добра игра през всичките 90 минути на мача. Точните попадения за домакините означиха Преслав Йорданов и Андриан Димитров, а по трибуните имаше над 3500 души. Поражението за " соколите " бе второ следващо след 1:2 от Септември в неделя.

Двубоят стартира динамично и с бързо движение. В първите 20 минути играчите на терена сътвориха рискови положения и пред двамата вратари, само че до гол не се стигна. В 24-ата минута, при поредна офанзива на Добруджа, Славчо Шоколаров откри с прецизен извеждащ пас Преслав Йорданов, който насочи удар към вратата на Никола Виденов, той обаче избави. Минута по-късно бе отсъден свободен удар в интерес на Добруджа. Шоколаров центрира, топката попадна у Преслав Йорданов, който този път бе прецизен и откри резултата.

През втората част още веднъж Добруджа бе по-добрият тим на терена и осъществя повече голови обстановки. На два пъти Преслав Йорданов бе в преференциална позиция, след това Шоколаров имаше опция да усили преднината на Добруджа. Вторият гол осъществя влезлият след почивката Андриан Димитров. След контраофанзива Андриан Димитров подаде към Емануил Манев, който насочи мощен шут към вратата на Спартак. Топката срещна гредата, Никола Виденов се бе хвърлил да избавя и Андриан Димитров довкара топката в празната мрежа за 2:0. След 11-ия кръг на Втора футболна лига Добруджа има актив от 19 точки и заема 4-а позиция, със същия актив са и " соколите " от Варна.
Източник: novsport.com