Добруджа победи юношите старша възраст на с 3:1 в първия

...

Добруджа започна годината с победа

Добруджа победи юношите старша възраст на с 3:1 в първия си мач за годината.

Контролата се игра през днешния ден на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич.

До средата на първото полувреме по-опасните положения бяха пред вратата на домакините. В 16 мин. младият вратар на Добруджа избави битата от Златин Станков дузпа. При идната офанзива на гостите пък гредата избави добричлии. В 20 мин. въпреки всичко се стигна до гол за Черно море, маркиран от Николай Златев.

В 25 мин. Божидар Чуканов бе фаулиран в наказателното поле на варненци и основният арбитър Петър Кирилов отсъди дузпа. Силният удар на обаче срещна страничната греда. В края на полувремето нападателят на Добруджа още един път уцели гредата и по този начин Черно море резервира задатъка си на почивката.

Малко след подновяването на играта гол на сложи началото на обрата. В 49 мин. той засече с глава центриране от корнер на. Отново след ъглов се стигна и до втория гол. центрира, юношата насочи топката към вратата, а я довкара с глава и изведе Добруджа напред в 77 мин. Две минути по-късно влезлият на почивката с майсторско осъществяване вкара хубав гол за крайното 3:1 в дебютния си мач с жълто-зеления екип.

Добруджа стартира в състав: Иван Ангелов,, Георги Илиев,,,, Денис Кадир, Цветан Илиев, Божидар Чуканов, и Ерик Почански.
В идващите три контроли Добруджа ще срещне тимове от Първа лига –, Черно море и.