Добрата форма на Уест Хем и Джеси Лингард продължи срещу

...

Два гола на Лингард върнаха Уест Хем на четвърто място

Добрата форма на Уест Хем и Джеси Лингард продължи против Лестър, откакто " чуковете " стигнаха до победа с 3:2. Успехът ги върна на четвъртото място във Висшата лига, което дава право на присъединяване в Шампионската лига.

Лингард вкара хубав гол в 29-ата минута, а в 44-ата минута употребява грешката на гостите да усили до 2:0 с осмото си попадение единствено за 10 мача за Уест Хем. Англичанинът пристигна в отбора през януари от Манчестър Юнайтед.
 Нюкасъл победи Бърнли с 2:1
Нюкасъл с значима стъпка към оцеляването си във Висшата лига

Тимът на Стив Брус се отдели шест точки от чертата с изпадащите

Джарод Боуен усили на 3:0 в 48-ата минута, преди Келечи Ихеаначо да понижи на 3:1 в 70-ата минута, а в 91-ата минута да направи последните минути забавни с втори гол.

Лестър остава трети в класирането с 56 точки, само че от четвърта позиция дебне Уест Хем с 55, а в конкуренцията за челните места са още Челси (54), Ливърпул (52), Тотнъм (49) и може би Евертън(47).