До средата на септември да бъде издадена виза за проектиране

...
До средата на септември да бъде издадена виза за проектиране
Коментари Харесай

Главният архитект на София обещал да задейства проекта за нов стадион на ЦСКА

До средата на септември да бъде издадена виза за планиране на цялостна реорганизация на стадион " Българска войска ". Това заречен основният проектант на София Здравко Здравков на среща със притежателите на клуба Гриша Ганчев и Юлиян Инджов и с изпълнителния шеф Пламен Марков. За срещата и обещанията на основния проектант оповестиха от ЦСКА на уеб страницата си.

Преди няколко дни кметът Йорданка Фандъкова разгласи, че няма спънка и сега да се задвижи план за реконструкцията на стадиона, само че в съществуващите рамки. След това от клуба обявиха, че са получили поддръжка за плана си от спортния министър Красен Кралев, а за задачата ще бъде основано смесено сдружение.

В четвъртък рейдът на управлението на тима продължи със среща с основния проектант на София. На нея той заречен скоро да бъде издадена виза за планиране и " ние ще можем да пристъпим към правенето на съответни планове ", написа в известието на клуба.

" Уверени сме, че дружно с страната и общината и отсега нататък ще работим в една посока, с цел да има голямата армейска общественост в действителност стадион, който милионите червени футболни последователи заслужават ", приключва то.

По време на разискването на плана за обстоен организационен проект на Борисовата градина, който общината разпореди за създаване, Фандъкова и представителите на ГЕРБ в общинския съвет неколкократно обявиха, че стадионите в парка може да бъдат реконструирани, само че в сегашните граници и потенциал. От ЦСКА обаче желаят да усилят потенциала на " Българска войска " и да го реконструират по този начин, че да дава отговор на условията на УЕФА. Според създателите на проекта за Борисовата градина казусът в тази ситуация е с достъпа до стадиона, защото общината не желае да се позволяват коли в парка.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР