До следващата седмица трябва да бъде изготвен график за работата

...
До следващата седмица трябва да бъде изготвен график за работата
Коментари Харесай

Борисов нареди изготвяне на доклади за боклука и работата на ВЕЦ-овете

До идната седмица би трябвало да бъде направен график за работата на всички ВЕЦ-ове, както и за боклука, който се транспортира от чужбина за горене у нас. Това подреди на постоянното държавно съвещание министър председателят Бойко Борисов.


„ На първо място ни е питейната вода, на второ - производството на ток. Да, доста е значимо за енергетиката, тъй като водната сила е най-изгодна, само че не може за сметка на питейната вода “, безапелационен е Борисов като се обърна към енергийния министър Теменужка Петкова.

Регионалният министър Петя Аврамова заяви, че се учредява български ВиК холдинг ЕАД-София, с първичен капитал от 1 милиарда лв..

Холдингът ще ще бъде принципал на всички ВиК сдружения с държавно присъединяване. Кабинетът поддържа предлагането за основаването му, а новият екоминистър Емил Димитров съобщи, че " това е навременна мярка ".

Премиерът Бойко Борисов сподели, че имало доста градове, които не са желали да се включат в плановете. Перник доста от дълго време трябваше да привърши водния цикъл, добави Борисов.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР