Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
До момента четири американски самолета са изхвърчали от летище " Васил Левски " в София, до понеделник поетапно ще отлетят всички, оповестиха от Министерството на защитата.
, че американските самолети ще изоставен столичното летище до края на юни. Той акцентира, че Съединени американски щати остават наш стратегически съдружник в сигурността и основен сътрудник в енергетиката, стопанската система, високите технологии и изкуствения разсъдък.
На 29 май държавното управление одобри решение за удължение до 30 юни т.г. на периода на престояване в България на до 15 американски самолета, обслужващ персонален състав и съоръжение, оповестиха от пресслужбата на Министерския съвет.
В края на февруари служебният министър на защитата Атанас Запрянов сподели на чуване в Народното събрание, че на 25 февруари на летище " Васил Левски " са ситуирани 10 военнотранспортни самолета KC-135 (самолети цистерни Boeing KC-135 Stratotanker), като броят им се трансформира ежедневно, само че не може да надвишава позволения брой от 15 самолета.
, че американските самолети ще изоставен столичното летище до края на юни. Той акцентира, че Съединени американски щати остават наш стратегически съдружник в сигурността и основен сътрудник в енергетиката, стопанската система, високите технологии и изкуствения разсъдък.
На 29 май държавното управление одобри решение за удължение до 30 юни т.г. на периода на престояване в България на до 15 американски самолета, обслужващ персонален състав и съоръжение, оповестиха от пресслужбата на Министерския съвет.
В края на февруари служебният министър на защитата Атанас Запрянов сподели на чуване в Народното събрание, че на 25 февруари на летище " Васил Левски " са ситуирани 10 военнотранспортни самолета KC-135 (самолети цистерни Boeing KC-135 Stratotanker), като броят им се трансформира ежедневно, само че не може да надвишава позволения брой от 15 самолета.
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




