Вятър и над 20 градуса днес
В понеделник ще е кулминационната точка на сегашния изсъхнал и топъл антициклонален цикъл. Призори още веднъж в равнинната част на страната ще има мъгла. Денят обаче ще е безоблачен, с дневни температури сред 16 и 21-22 градуса, осезаемо по-ниски в мъгливите места. Ще духат мощни ветрове от юг-югозапад, изключително в Югоизтока, край морето и по северните планински скатове.
Във вторник и сряда облачността ще се усили и ще е забележителна. Ще вали дъжд – на повече места в Западна и в Северна България, до момента в който в югоизточните региони преваляванията ще са по-малко и с местен темперамент. В първия от дните още веднъж ще има условия за мощни ветрове. Температурите в топлите часове ще са в необятен диапазон – в регионите с дъжд – сред 10 и 15 градуса, а в Централна Южна и Югоизточна България – сред 15 и съвсем 20 градуса.
В четвъртък денем преваляванията бързо ще се лимитират и ще спрат. Облачността ще се раздра. До събота сутрините ще са мъгливи в ниските региони, следобедите – с динамична облачност и повече слънце. Превалявания – на изолирани места. Дневните температури ще се движат сред 15 и 20 градуса, по-ниски в местата с мъгла.
В интервала неделя-понеделник (23-24 ноември) се чака бързо преминаващо разстройване, което ще засегне Западна и Северна България. Валежите ще са местни и по-съществени през нощта. Подобна конюнктура ще има и в дните 25-26 ноември с прекосяването на леден атмосферен фронт. В самия завършек на месеца ранните прогнози обрисуват още веднъж антициклонален интервал – без превалявания, с мъгли заран, повече слънце следобяд.
Ако се резервира плануваната циркулация, се чака студено време за малко към 26 ноември, с дневни температури в интервала 10-15 градуса. След това – в последните дни на месеца, термометрите ще се движат сред 13 и 18 градуса.
NOVA




