До края на март ще е готова дигитализацията на картата за градския транспорт в София
До края на март ще е подготвена дигитализацията на картата за градския превоз в София
Столична община продължава модернизацията на градския превоз с цифрови решения.
До края на март ще бъде пуснато мобилно приложение, посредством което картата за градски превоз ще може да бъде цифровизирана и добавена в електронен портфейл, съобщиха от Столична община.
Пластиката остава годен метод за пътешестване, само че жителите ще имат опция да записват картата си през приложението, да я употребяват посредством мобилен телефон или смарт часовник и да я валидират с едно допиране.
Приложението ще разрешава онлайн зареждане на всички типове транспортни документи – персонализирани и неперсонализирани, както и автоматизирано възобновяване. Това ще улесни процеса по обслужване и ще понижи нуждата от визити на гишета.
Валидирането остава задължително – то подсигурява отчетността на системата и сигурността при пътешестване.
На идващ стадий ще бъде интегрирана и информация в действително време за придвижването и идването на транспортните средства. Отворените данни на градския превоз към този момент основават софтуерна опция за сходни функционалности.
Паралелно с дигитализацията продължава и разширението на метрото. До 31 август ще бъдат пуснати в употреба три нови метростанции.
Осигурени са средства за заплатите в бранша до края на март, като се водят дейни диалози за гарантиране на стабилно финансиране през цялата година.
Няма да бъде позволено нарастване на цените на транспортните документи.
Столична община продължава модернизацията на градския превоз с цифрови решения.
До края на март ще бъде пуснато мобилно приложение, посредством което картата за градски превоз ще може да бъде цифровизирана и добавена в електронен портфейл, съобщиха от Столична община.
Пластиката остава годен метод за пътешестване, само че жителите ще имат опция да записват картата си през приложението, да я употребяват посредством мобилен телефон или смарт часовник и да я валидират с едно допиране.
Приложението ще разрешава онлайн зареждане на всички типове транспортни документи – персонализирани и неперсонализирани, както и автоматизирано възобновяване. Това ще улесни процеса по обслужване и ще понижи нуждата от визити на гишета.
Валидирането остава задължително – то подсигурява отчетността на системата и сигурността при пътешестване.
На идващ стадий ще бъде интегрирана и информация в действително време за придвижването и идването на транспортните средства. Отворените данни на градския превоз към този момент основават софтуерна опция за сходни функционалности.
Паралелно с дигитализацията продължава и разширението на метрото. До 31 август ще бъдат пуснати в употреба три нови метростанции.
Осигурени са средства за заплатите в бранша до края на март, като се водят дейни диалози за гарантиране на стабилно финансиране през цялата година.
Няма да бъде позволено нарастване на цените на транспортните документи.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




