Шишков увери: Нявсякъде трябва да има вода до края на деня
До края на днешния ден би трябвало да има вода в Севлиево и във всички обитаеми места, коитопострадаха от наводненията в Северна България.Това увери районният министър Иван Шишков.
След 21:00 часа се чака да завършат строителните действия, след което да стартира да се цялостни водопровода.
„ Колкото и неуместно да звучи във всички хранилища на ВиК сдруженията няма такава железна тръба. И цялото държавно управление се ангажирахме с една тръба. Тази тръба пристигна от „ Булгартрансгаз ” ”, сподели Шишков пред NOVA.
Той изясни, че ВиК сдруженията като цяло не употребяват железни тръби. „ Но няма логичност в страната в никакъв случай да няма запас. Държавата в никакъв случай не е била подготвена и не е имала запас за каквото и да е ”, разяснява Шишков. Той добави, че също по този начин реките и деретата не са почистени доста добре.
Последните два дни е бил в непрестанен контакт с регионалните шефове на Габрово и Велико Търново. Шишков сподели, че са положени големи старания.„ Включително локалните структури на АПИ работиха непрестанно. Вече съм им разпоредил да създадат първия разбор на структурите по мостовете. Защото в случай че някъде в действителност имаме градивна щета, би трябвало да вземем незабавни ограничения ”, сподели Шишков.
След 21:00 часа се чака да завършат строителните действия, след което да стартира да се цялостни водопровода.
„ Колкото и неуместно да звучи във всички хранилища на ВиК сдруженията няма такава железна тръба. И цялото държавно управление се ангажирахме с една тръба. Тази тръба пристигна от „ Булгартрансгаз ” ”, сподели Шишков пред NOVA.
Той изясни, че ВиК сдруженията като цяло не употребяват железни тръби. „ Но няма логичност в страната в никакъв случай да няма запас. Държавата в никакъв случай не е била подготвена и не е имала запас за каквото и да е ”, разяснява Шишков. Той добави, че също по този начин реките и деретата не са почистени доста добре.
Последните два дни е бил в непрестанен контакт с регионалните шефове на Габрово и Велико Търново. Шишков сподели, че са положени големи старания.„ Включително локалните структури на АПИ работиха непрестанно. Вече съм им разпоредил да създадат първия разбор на структурите по мостовете. Защото в случай че някъде в действителност имаме градивна щета, би трябвало да вземем незабавни ограничения ”, сподели Шишков.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




