До дни се очаква половината от аптеките в страната да

...
До дни се очаква половината от аптеките в страната да
Коментари Харесай

Масово пациентите не могат да се възползват от електронните рецепти

До дни се чака половината от аптеките в страната да стартират работа с електронни предписания. Това разяснява ръководителят на Асоциацията на притежателите на аптеки Николай Костов в предаването „ Директно “ по Bulgaria ON AIR.

Два месеца след старта на новата система, аптеките, които боравят с новия програмен продукт, са едвам няколкостотин и то само в огромните градове. Масово пациентите не могат да се възползват от електронните предписания, предава Bulgaria ON AIR.

Срокът, избран от страната, в който всички аптеки би трябвало да са подготвени и да вкарат системата, е 1 май тази година.

Очакванията на специалистите са смяната да усъвършенства изискванията и опциите за онлайн търговия на медикаменти, което би облекчило както фармацевтите, по този начин и пациентите.

Не всички артикули обаче ще могат да бъдат издавани по електронна рецепта. За момента такива са медицински произведения, хранителни добавки и козметика. Причината – не попадат в национални регистри.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР