До 13 часа днес в пожарните служби в цялата страна

...
До 13 часа днес в пожарните служби в цялата страна
Коментари Харесай

Над 60 сигнала за паднали дървета, опасни предмети и скъсани електропроводи в страната

До 13 часа през днешния ден в пожарните служби в цялата страна са получени 63 сигнала за катастрофи, свързани с метеорологичната конюнктура. Основната част от тях са за паднали дървета, съборени билбордове и скъсани електропроводи. Снеговалеж и мощен вятър има в областите Варна, Добрич, Габрово, Кюстендил и Пазарджик, оповестяват от пресцентъра на Министерство на вътрешните работи.

Смолян

Получени са сигнали за паднали дървета и висящи рискови предмети от покривите на постройките. Прекъснато е електроснабдяването в селата Турян, Станевска махала, Река, Требище, цялото Арденско корито, Момчиловци, Соколовци и Тикале.

Затворени за придвижване са пътищата за Турян, Габрица и Левочево, както и към селата Киселчово, Черново, Мугла, и Смолян - Пампорово. Със заповед на кмета на община Смолян е оповестено бедствено състояние

Варна и Добрич

Получени са десетки известия за паднали дървета на територията на двете области.

Поради изобилен снеговалеж и мощен вятър краткотрайно е лимитирано придвижването по път II-29 Варна - Добрич, Добрич - Генерал Тошево - Кардам, и път III-2902 Кичево - Аксаковска гледка. Екипи от пожарникари и спасители оказват помощ и на закъсали заради снегонавявания транспортни средства. Няма данни за бедстващи хора.

Ловеч

Затворени са проходите Троян-Кърнаре и Шипково-Рибарица. Вятъра в региона по данни на Хидрометеорологичната обсерватория при НИМХ-гр.Плевен е 10м/с.

Пловдив

Над 30 сигнала за катастрофи, свързани с метеорологичната конюнктура, са получени в оперативния център на пожарната. Силният вятър е отнесъл част от покрива на столовата на СОУ " Христо Проданов " в гр. Карлово. Учебните занятия не са прекъснати и няма заплаха за учениците.

Габрово

Ограничено е придвижването по път I-5 Казанлък - Шипка, трафикът е ориентиран по обходен маршрут /път I-6 Казанлък - Дунавци - път III-5601 Дунавци - Шейново - Шипка/.

Ограничено е и придвижването в посока Габрово по път I-5 Казанлък - Габрово. За товарни коли над 12 тона е лимитирано прекосяването по път III-358 Шипково - Рибарица.

Затворен за всички типове моторни транспортни средства е Троянският проход.

185 обитаеми места в южната част на страната са без електрозахранване: област Пловдив /36 обитаеми места/, област Смолян /78 обитаеми места/, област Стара Загора /11 обитаеми места/, област Бургас /2 обитаеми места/, област Хасково /33 обитаеми места/, област Кърджали /5 обитаеми места/, област Пазарджик /7 обитаеми места/, област Сливен /13 обитаеми места/.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР