Дневник Експрес Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17

...

Григор Димитров е четвъртфиналист във Вашингтон след нова чиста победа

Дневник Експрес Научавайте най-важното и забавното всеки ден в 17 часа.
Григор Димитров се класира в четвъртфиналите на тенис, откакто победи Емил Руусувуори (№55) от Финландия 6:4, 6:3

Бившият №3 в света се оправи със своя противник за час и 47 минути.

Българинът и финландския му конкурент се срещнаха за трети път, като и трите им мача са от началото на годината. Димитров записа трети триумф, преди този момент той завоюва на " Ролан Гарос " в три сета, както и на шампионата на тревни кортове в Куинс.

В идващия кръг Димитров ще играе с французина Юго Юмбер или 99-тия в света Йосуке Уатануки (Япония).

Това ще бъде второ присъединяване на българина на четвъртфинал в американската столица. Първото беше преди тъкмо 10 година, когато загуби на тази фаза от Томи Хаас.

Димитров имаше безапелационни моменти против Руусувуори, само че и в избрани интервали от дуела играта му се разстройваше. Първият сет можеше да бъде извоюван изрично, откакто Димитров поведе с пробив и сервираше за 5:2, само че вместо това загуби подаването си. Това докара до малко повече нерви, само че след близо час съумя да затвори първата част с 6:4 след нов пробив.

Във втория сет българинът дочака своя миг, който му се откри в четвъртия гейм, реализирайки пробив. След това Руусувуори отрази мачбол при 5:2 в интерес на Димитров и взе гейма, само че при подаването си българинът беше безапелационен и постави завършек на срещата.

Димитров приключи с четири аса и четири двойни неточности.
Източник: dnevnik.bg