Дневник Експрес Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17

...
Дневник Експрес Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17
Коментари Харесай

Изборите в Мианмар пак отложени, извънредното положение - удължено

Дневник Експрес Научавайте най-важното и забавното всеки ден в 17 часа.
Управляващата в Мианмар военна хунта удължи в понеделник изключителното състояние в страната с шест месеца. Това оповестиха държавните медии, представени от организация Франс прес, която отбелязва, че това теоретично отсрочва изборите, които би трябвало да се състоят през август.

През февруари изключителното състояние също беше удължено, отлагайки изборите.

 Мианма две години след преврата: нови наказания, ново отсрочване на изборите Мианма две години след преврата: нови наказания, ново отсрочване на изборите

Решението за изключителното състояние беше утвърдено от Националния съвет за защита и сигурност, формиран от висши военни, заяви държавната телевизия Ем Ар Ти Ви (MRTV).

След преврата на 1 февруари 2021 година, с който бе свалена от власт определената началник Аун Сан Су Чжи, в Мианмар бушува цивилен спор, коствал до момента живота на над 3000 души и довел до разселването на стотици хиляди.

Миналата седмица Су Чжи беше преместена от пандиза в постройка с високо равнище на отбрана в столицата, където тя се намира под домакински арест.

 Съд в Мианма добави 7 години затвор към присъдата на някогашния водач Аун Сан Су Чжи Съд в Мианма добави 7 години затвор към присъдата на някогашния водач Аун Сан Су Чжи

Според източници на Франс прес тя се е срещнала с ръководителя на долната камара на Народното събрание в Найпидо Ти Кхун Мят и евентуално ще се срещне с Дън Сиджуан, специфичен делегат на Китай по азиатските въпроси, който е на посещаване в страната.

През юли външният министър на Тайланд сподели, че се е срещнал със Су Чжи, първата известна среща с непознат делегат, откогато тя беше арестувана.
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР