Дневник Експрес Научавайте най-важното и интересното всеки ден в 17

...

ЦСКА рухна срещу румънския "Сепси" в София

Дневник Експрес Научавайте най-важното и забавното всеки ден в 17 часа.
ЦСКА загуби с 0:2 от румънския " Сепси " като хазаин в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Червените изиграха слаб мач против носителя на Купата на Румъния, като позволиха няколко груби неточности в отбрана. " Сепси " можеше да си тръгне от София и с по-голям задатък, като в края на дуела гостите удариха и две греди.

Двата отбора не започнаха мача добре и рядко създаваха рискове. Матиас Фаетон от ЦСКА опитва удар, само че не затрудни вратаря на " Сепси " Роланд Никзули. Малко по-късно Джонатан Линдсет не уцели вратата след изстрел с глава.

" Сепси " беше покрай гол в 29-ата минута. Козмин Матей беше изведен зад защитата на ЦСКА, топката беше блокирана, а Николае Паун не беше прецизен при добавката. Михай Балаша пропусна още една опция за гостите. Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато избави удар на Мариус Щефанеску в 41-ата минута, а в последните минути на първото полувреме трябваше да се намесва още един път.

През второто полувреме обстановката не се промени. В 68-ата минута " Сепси " поведе след огромна неточност на Мено Кох, който първо загуби топката, а по-късно не се ориентира добре. Роланд Варга стреля, Бусато избави, само че Паун беше прецизен при добавката.

Гостите стигнаха до втори гол в 80-ата минута след нова груба неточност на ЦСКА. Този път вратарят Бусато излезе отвън наказателното поле, само че загуби топката, а Варга вкара за румънците.

В последните минути ЦСКА имаше шанс, откакто гостите удариха две греди. Първо Виталие Дамашкин насочи отдалечен удар, а Бусато съумя да отклони топката в напречната греда. При последвалия корнер Бранислав Нинаж беше оставен непокрит, само че също уцели гредата.

В продължението Майкъл Естрада можеше да означи за ЦСКА, само че не уцели вратата.