Днешното издание на Ел Класико може да се превърне в

...
Днешното издание на Ел Класико може да се превърне в
Коментари Харесай

За първи път в историята: Ел Класико може да реши титлата в Испания

Днешното издание на Ел Класико може да се трансформира в един от най-значимите моменти в историята на испанския футбол. За първи път Барселона или Реал Мадрид имат действителната опция да решат ориста на купата в пряк дуел между тях. Този конфликт се смята за дерби номер едно в международен мащаб и постоянно притегля голямо внимание.

Каталунският гранд е в извънредно преференциална позиция преди началото на срещата. Барселона приема своя безконечен противник на стадион „ Камп Ноу “ с задатък от 11 точки на върха в класирането. Двубоят е част от 35-ия кръг на Примера дивисион, което значи, че до края на акцията остават напълно малко мачове.

Математически видяно, победа за домакините или даже тъждество ще официализира отбраната на купата от страна на домакините. При подобен сюжет Барселона ще има преднина, която Реал Мадрид няма по какъв начин да навакса в оставащите кръгове. Това би бил най-сладкият метод за успех – щампосване на златните медали против най-големия исторически дразнител.

Довечера от 22:00 часа ще започва 192-ото Ел Класико за състезание. Интересен факт е, че от 1902 година насам в никакъв случай не се е стигало до сходна обстановка. Нито един от двата гранда не е имал шанса да стане първенец тъкмо сега на директния двубой със своя противник.

Статистиката в тези 191 мача до момента демонстрира леко преимущество за столичани. Реал Мадрид има 80 победи, до момента в който Барселона е триумфирала 76 пъти. Равенствата в историята на турнирните конфликти са 31. Общо във всички шампионати мадридчани са ликували 106 пъти. Каталунците изостават единствено с един триумф, като имат 105 победи в актива си.

Барселона влиза в мача в отлична форма с пет следващи победи във всички шампионати. В последния си турнирен дуел те надвиха над Осасуна с 2:1. Головете за триумфа бяха дело на Роберт Левандовски и Феран Торес. Благодарение на този резултат Барселона е единствено на крачка от купата в Испания.

Реал Мадрид от своя страна не се предава и победи Еспаньол с 2:0 в последния кръг. Винисиус Жуниор означи и двете попадения, с цел да резервира теоретичните шансове на своя отбор. В момента Барселона има 88 точки, а мадридчани са със 77 точки. Интригата за първото място съвсем изчезна, само че „ кралският клуб “ ще се бори до последно.

Главен арбитър на историческия конфликт ще бъде Алехандро Ернандес. В първия мач за сезона Реал завоюва с 2:1 на своя „ Сантяго Бернабеу “. По-късно Барселона взе реванш в шампионата за Суперкупата, побеждавайки с 3:2. Сега всички погледи са ориентирани към „ Камп Ноу “ за финалния акомпанимент на този трогателен сезон.

Източник: paragraph.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР