Теменужка Петкова: България вече е в еврозоната, без стъпката на Борисов преди 5 години това нямаше да се случи
Днешният ден е исторически за България - реализира историческа цел - участието в еврозоната. Този триумф е резултат от дългогодишната работа на страната ни. Преди 5 година тогавашният министър председател Бойко Борисов и финансовият министър Владислав Горанов направиха вероятното България да влезе в чакалнята на еврозоната. Без тази стъпка днешното приемане на България би било невероятно.
Това сподели министърът на финансите Теменужка Петкова след церемонията по приветстване на България като 21-вия член на еврозоната.
Членството ни в еврозоната е причина за икономическа и финансова непоклатимост, за по-добър стандарт на жителите. Членството на България в еврозоната значи повече вложения, и по-голям стопански напредък. Благодаря на всички, които бяха с нас през този развой, за невероятните старания, които бяха положени, добави Петкова.
FaceBookTwitterPinterest




