Днес започва двудневна среща в Прага на външните министри на

...
Днес започва двудневна среща в Прага на външните министри на
Коментари Харесай

Външните министри на държавите-членки се срещат в Прага

Днес стартира двудневна среща в Прага на външните министри на държавите-членките на НАТО за да се дискутира координацията на военното подпомаган за Украйна, написа ДПА.

На дневен ред ще бъдат разнообразни разновидности за даване на Киев с необходимите оръдия и боеприпаси, както и системи за противовъздушна защита.

Разговорите ще се проведат на фона на продължаващата съветска атака в украинския район на Харков, заяви Франс прес.

Между държавите липсва консенсус дали ще бъде обещано позволение на Украйна да нападна Русия с доставени от НАТО оръжия.

Йенс Столтенберг, генералният секретар на НАТО, обяви подкрепата си за тази концепция, само че няколко от страните в Алианса, измежду които и Съединени американски щати, показаха терзанията си, като се позоваха на опасенията от директен сблъсък с Москва.

Еманюел Макрон, Френският президент, заяви този вторник в Берлин, че на Киев би трябвало да бъде разрешено да неутрализира военните бази, от които Русия нападна територията на Украйна.

„ Трябва да го кажем ясно- Украйна е атакувана и може да се защитава, “ сподели немският канцлер Олаф Шолц по време на конференция с Макрон.

Независимо от мненията, Шолц не е вдигнал изрично възбраната за потребление на немски оръжия за нанасяне на удари по територията на Русия.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР