Днес в северната ни съседка Румъния се провежда първи тур

...
Днес в северната ни съседка Румъния се провежда първи тур
Коментари Харесай

В Румъния се провеждат избори за президент

Днес в северната ни съседка Румъния се организира първи тур на президентски избори. Очакванията са досегашният президент Клаус Йоханис да завоюва втори мандат. Социологическите изследвания демонстрират, че той ще получи към 40% поддръжка на първи тур.
Още трима претенденти имат късмет да се причислят към него на втори тур. Общо 14 души са се кандидатирали за президент на Румъния. Сред тях е и някогашният министър председател Виорика Дънчила. Тя и Дан Барна, водач на опозиционния Съюз за избавление на Румъния, се борят в конкуренцията за второто място на балотажа.
Вторият тур е плануван за 24 ноември. Проучванията още веднъж отреждат победа за Йоханис, без значение против кого ще се изправи на балотажа. Преди пет години Йоханис победи на балотаж някогашния министър председател и някогашен водач на Социалдемократическата партия Виктор Понта.
С поддръжката на държавното управление на малцинството на дясноцентристката Национално-либерална партия на премиера Лудовик Орбан, съдружник, който завоюва парламентарен избор на доверие в понеделник, Йоханис може да назначава прокурори, които да са съществени в битката с ендемичната корупция, считат наблюдаващи.
Преизбирането му може и да усили възможностите на Национално-либералната партия да образува съдружно държавно управление след парламентарните избори.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР