Иванчева да поиска публичен полиграф
Днес в съда кметицата на "Младост " Десислава Иванчева е декларирала, че не е вземала рушвет и всичко е било режисура на полицията и прокуратурата. Била изцяло почтена и офанзивите против нея са проведени от строителната компания "Ваклин груп ". Друг наклеветен от Иванчева, че взе участие в сюжета против нея е актуалният зам.-кмет Румен Русев. Обвинението към него от страна на Иванчева е, че желал да стане кмет на нейно място. Тоест има страшна завера с присъединяване на кой ли не за дискредитиране на зелената кметица. Толкова значима е тя, че надали не цялата страна е против нея.
Ако Десислава Иванчева приказва истината тогава да изиска обществено в наличие на медии и камери да се подложи на полиграф - детектор на лъжата. Така ще потвърди пред всички, че е почтена и всички обвинявания към нея ще отпаднат.
„ Моето семейство има терен, който е добит посредством покупко-продажба. Теренът е предназначен още с Устройствения проект на София за застрояване. Имаме подписан контракт с вложител за планиране и създаване на постройка. Става въпрос за изграждане на жилищна постройка. Запознах се с Иванчева по този мотив. Откакто Здравков трансферира със заповед действането по всичко преписки по строителството на основния проектант на Община Младост, нашият капиталов план потъна”. Това изясни Елена Николова, чието фамилията има земя и подписва контракт за строителство в жк „ Младост”.
„ Проектът е още от 2013 година Битката в действителност е титанична. Целият план е утвърден от НАК. Стигнахме до разрешителното за градеж и тъкмо тогава Иванчева пристигна на власт с целия този популизъм и арх. Здравков трансферира всички пълномощия по действането на строителните бумаги да се правят от „ Младост”. Откакто стана прехвърлянето, позволение за градеж по този начин и не се издаде. Ние отидохме и си направихме информация и се откри, че те са заключени при Иванчева”, добави Николова.
В последна сметка сред Десислава Иванчева и Елена Николова е имало две срещи в кабинета на кметицата на „ Младост”. На една от тях Иванчева поискала от Николова да заменят терена си за градеж с терен на „ Софийски имоти”.
„ Ние вършим градоустройствена процедура, която се състои в обеданяване на два имота в един, с цел да може да се построят подземни гаражи, върху които ще има постройка. Това сливане го започнахме още през 2016 година Последният документ, който внесохме, е на 13 април 2017 година, с което приключихме всичко по плана. От тогава досега преписката ни е при госпожа Иванчева”, изясни Светлана Деменчиенко, представител на компания „ Бул Инф”. Фирмата има два терена, на които е трябвало да строи. По думите на Деменчиенко, Иванчева и на тях предложила подмяна на терена за строителство с различен терен.
„ Факт е, че има случаи на подправяне на документи. Има случаи на незнаен брой реститути и надлежно на част от тях подправяне на документи. От друга страна, огромна част от парцелите, които желаят да се придвижат от вложители за застрояване, са върху зелени площи в регион „ Младост”, които са или градинки, или алеи”, изясни Петър Кърджилов от отдел „ Връзки с обществеността” в регион „ Младост”.
По думите му забавянето на преписките не е закононарушение и това се правело за да се откри дали всички документи са изрядни.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




