Днес в Пекин китайският председател Си Дзинпин се срещна с

...
Днес в Пекин китайският председател Си Дзинпин се срещна с
Коментари Харесай

Си Дзинпин се срещна с делегация от Тайван

Днес в Пекин китайският ръководител Си Дзинпин се срещна с делегация от Тайван, водена от някогашния водач на острова Ма Индзиу.

Си Дзинпин съобщи, че сънародниците от двата бряга на Тайванския пролив са част от китайската нация, която в своята дълга история се е изправяла неведнъж пред непозната инвазия и няма проблем, с който тя да не може да се оправи и няма мощ, която да я раздели. Хората от Тайван и континенталната част на Китай би трябвало да пазят своя общ дом, защото една мощна и обединена страна има значимото значение на всички китайци. „ Ние изрично се противопоставяме на сепаратистки действия, ориентирани към самостоятелност на Тайван, и намесата на външни сили по този въпрос. Всички сънародници би трябвало да насърчаваме мирното развиване на връзките и да поддържаме Консенсуса от 1992 година, с които признаваме базовия факт, че Тайван и континенталната част на Китай са една и съща страна и народ “, уточни Си Дзинпин.

„ Ние ще насърчаваме благополучието на всички китайци, което е цел за развиването на връзките. Пекин постоянно ще се грижи за благополучието на хората в Тайван и се надява да показа предпочитано опциите от китайската рационализация и прогрес “, сподели китайският водач.

„ Пекин приветства сънародниците от Тайван да посещават континенталната част на Китай и се радва хора от континентален Китай да посещават острова. Младежите от двата бряга имат значима задача и голямо пространство за развиване в процеса на националното възобновление. Приветстваме тайванските младежи да осъществят своите фантазии в континенталната част на страната и ще създадем повече условия и благоприятни условия за тях “, сподели още Си Дзинпин.

Ма Индзиу съобщи, че поддържането на Консенсуса от 1992 година, опълчването на самостоятелност на Тайван е обща политическа основа на мирното развиване на връзките сред двата бряга. „ Всички китайски сънародници би трябвало работят дружно за задълбочаване на съдействието, наследяването на китайската просвета и повишение на благополучието, с цел да осъществяваме дружно възраждането на цялата нация “, акцентира той.

Източник: Bulgarian.cri.cn

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед39687Ген. Димитър Шивиков: В обединението на искащите на Макрон ще бъдат натикани страните от соцлагераАлтернативен Поглед17001Ген. Димитър Шивиков: След 9 месеца бременност ГЕРБ-СДС и ППДБ родиха един ФранкенщайнАлтернативен Поглед38069Красимир Каракачанов: Към първия ден на войната Русия превъзхожда Украйна 10:1. Сега е доста повече!Алтернативен Поглед30908Красимир Каракачанов: Съединени американски щати, водейки тази война против Русия и Китай, на процедура унищожиха ЕвропаАлтернативен Поглед73787Полк. Николай Марков за патогенните процеси в Европейски Съюз и за превръщането му във федерацияАлтернативен Поглед551906Георги Марков: След изказването на Макрон ние сме доста покрай трета международна войнаАлтернативен Поглед181497Георги Марков: Орбан: В Брюксел царува военно състояние! Те живеят в различен свят,...на друга планета!Алтернативен Поглед140262Проф. Иво Христов: Опасявам се, че до изборите в Съединени американски щати някой може да предизвика даже нуклеарен конфликтАлтернативен Поглед125126Проф. Иво Христов: Конфликтът в Украйна е единствено начало на серия от спорове, по тази причина Русия не прави внезапни движенияАлтернативен Поглед122366Проф. Николай Витанов: Харков ще бъде обграден от съветската войска и ще бъде високомерен за 100 дниАвторски:ПоследниНай-четениПанко Анчев19013Ще се състои ли скоро конференция за мир на великите силиРадко Ханджиев30214Европейците споделят НЕ на военните проекти на Еманюел Макрон
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР